Janovu ģimenes tradicionālais Rudens pārgājiens 2012 – Amata

Mēs neesam mājās sēdētāji. Es jau nu vispār. Nevaru brīvdienās noskatīties, dīvānā sēdot, kā laiks skrien uz priekšu – man patīk savu dzīvi vadīt svaigā gaisā un sajust pasauli ar visiem saviem taustekļiem un maņām. ikdienā, ofisā strādājot, maz sanāk iziet ārā. Tāpēc brīvdienas ir tas laiks, kas mums dots.

Bērnos es mēģinu ieaudzināt mīlestību uz dabu – rādu viņiem visādas iespējas, ko pasaule sniedz, ko skaistu var Latvijā apskatīt un izjust. Galvenokārt, lai viņi izaug par vispusīgi attīstītiem un jaukiem cilvēkiem, bet arī, lai viņiem rastos mīlestība uz savu dzimto zemi un dabu.

Un, protams – ģimene. Vienreizēja lieta, kas ikvienam mums ir sava, viena, sargājama un mīlama. Dažkārt paciešama 🙂 Protams, ka ir mūsu tuvākā ģimene un arī paplašinātā – tur, kur brāļi ar sievām un mamma ieskaitāmi. Ir tik labi, ka nav jājūtas vientuļam – vienmēr ir kāds, par ko tu rūpējies un kāds, kas par tevi rūpējas.

Mans brālis Arnis kādreiz teica, ka radi ir tie, kas sanāk kopā, lai atzīmētu sava skaita izmaiņas. Varbūt ar radiem tieši tā arī ir, bet par ģimeni es nekad tā negribētu teikt. Mums, paldies Dievam, ir lieliska mamma, kas mūs visus 3 brāļus ir izaudzinājusi un ielikusi mūsos visu to labāko. Arī to, ka joprojām esam draugi. Mums, 3 brāļiem, patīk darīt lietas kopā, veidot kopīgu pieredzi un priecāties par stāstiem, kas veidojas no šās pieredzes. Visu bērnību pavadījām dabā – vasaras pie mūsu mīļās Aģes, mežos, orientēšanās sacensībās, ziemas mežā slēpojot utml. Iepaticies mums šāds dzīves veids 🙂

Lai stiprinātu mūsu kopā būšanu, es šogad nolēmu iedibināt jaunu ģimenes tradīciju – rudenī organizēt pārgājienu visai paplašinātai ģimenei. Un ietu mēs visi – ar bērniem, ar suņiem, ar mammām 🙂 Nu ko lai saka – viss izdevās gandrīz par 100%! Paldies Arnim un Lindai, kas tomēr saņēmās, un neskatoties uz to, ka viņiem ir Ēriks zīdaiņa vecumā, arī atrada veidu kā piedalīties. Nākamgad Ēriks jau būs sēdētājs un varēs droši ierāpties tētim mugursomā un arī piedalīties.

Kā papildus uzdevums šī pārgājiena laikā bija atrast visus Amatas Powertrail slēpņus, kas tur smukā čūskiņas veidā aizlokās gar Amatu 10km garumā. Tik daudz mēs neplānojām noiet, bet savus 3 km gan nolēmām pieveikt.

Sākām pie Līgatnes-Kārļu ceļa tilta pār Amatu, tur lejtecē, netālu no Prezidenta lauku mājām. Mūsu mērķis bijas nokļūt līdz Zvārtes iezim.

Visi staigāja ņipri, lielie puikas meklēja slēpņus, un, kā par brīnumu, visus arī atrada. Pie dažiem mēs fotogrāfējāmies, dažos ierakstījāmies. Bastijs un Grēta visu laiku skraidīja 🙂 Grētai izdevās pirmajās 5 minūtēs lidz kaklam ievelties ledainajā Amatas ūdenī, bet, kā jau normāls suns, viņa izkāpa, nopurinājās, un priecīga lēkšoja tālāk. Nedaudz baidījos, ka viņa nesaķer kādu saaukstēšanos (viņai tikai 3 mēneši), bet, paldies Dievam, nekas sikts nenotika.

Uznāca lietus, mēs slēpāmies zem eglītēm un gaidījām, kamēr gāziens noskalos visu, kas jānoskalo. Tad devāmies tālāk.

Pēc aptuveni 2h mēs jau tuvojāmies Miglas iezim, kas ir iepretim Zvārtes iezim, noslēpies ar mežiem apauguša pakalna ielokā. Bastijs beidzot bija visu savu spēku izlicis, un man nācās viņu paņemt kukarakā, papildus Timo, kas jau iekārtojies visu ceļo sēdēja mūsu Lafumas mugursomā.

Pļavā pie Zvārtes ieža mums paveicās – tur bija brīva piknika vieta, lietus vairs nelija. Kamēr Arnis, Andis un puikas kurināja ugunskuru, es uzsildīju uz prīmusa līdzpaņemto vistas zupu. Visi gardu muti mielojās, izņemot Pauli, kas teicās needīs zupu, kur ir kukurūza. Ak tad popkornu var ēst, bet zupu ne? 🙂

Pēcāk visiem uzradās daudz enerģijas un sākās salkas, skriešanās, aļņa skrējiens un divcīņas, sarunas pie ugunskura.

Jauka diena, vai ne? 🙂

Tradīciju turpināsim!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s