Apkārt Krauklei

Kraukle ir pussala Siguldā. Otrā pusē Gaujai. Neviens nekad tur neiet, to var noteikt pēc taciņām, kas, faktiski, pussalā neeksistē. Lai arī tikai 100m no viena no visapmeklētākajiem kalniem Siguldā (Kaķīškalns) un netālu no ārkārtīgi skaistās Velnalas klints, šī pussala slēpjas viduslaiku noslēpumainajā klusumā un pamestībā. Arī tumsībā, ja jau par viduslaikiem runājam – pussala tiešām ir ļoti tumša, jo koki ir lieli, zāle tumša un egļu puduri ik pa brītiņam atņem vispēdējo saules gaismu, kas cenšas izlauzties līdz zemei.

Es jau kādu laiku vēlējos uz šo pussalu aizstaigāt. Man šķiet svarīgi iepazīt it visus nu jau savas gandrīz kā dzimtās pilsētas nostūrus. Un Kraukle līdz šim no manis izbēgusi. Galvenokārt jau tamdēļ, ka tur nekad nav bijusi nepieciešamība doties – tur nav ko apskatīt, takas tur neved un vispār – kamdēļ?

Dažkārt vasarās, peldoties Gaujā pie Kaķīškalna, es novēroju Kraukli – vai tur kāds alnis nav pabāzis galveu, vai varbūt kāda lapsa ošņājas. Tomēr – itvienmēr tās krasts bijis kluss un mirušiem, sagāztiem kokiem pilns, bez jelkāda īpaša valdzinājuma.

Šodien es nolēmu tomēr doties uz Kraukli. Paņēmu līdzi Grētu (puikiņas šito nebūtu izturējuši, jo tur pa džungļiem staigājot tiešām nekas jauks nebūs). Un devāmies ceļā. Nolēmu, ka izvietošu 2 geoslēpņus, ar mērķi, lai slēpņotāji iemin takas, ko pēc tam citi varētu izmantot.

Pārgājienu sākot – virs Velnalas, kur taka dalās uz Piļķenes krauju un Kājnieku tiltu.
Gauja pie Velnalas
Grēta lecienā pāri bebru izraktam grāvim

Kraukles dziļie tumšie, kosu pieaugušie džungļi
Kraukles slēpnis / geocache
Grēta klausās meža skaņas
Piļķenes kraujas klintis

Grēta un Valdis