Nedaudz par biznesu

Gribēju padalīties ar to, kā latvieši tirgo savus izstrādājumus.

Kā jau jūs zināt (tie kas zin, tie zin, kas nezin – nu tie tagad zin), es strādāju vienā lielā IT firmā. Mēs ražojam programmatūru maksājumu karšu biznesam un to izplatam pa visu pasauli. Mums iet tīri tā neko 🙂 Es, vismaz, ļoti lepojos ar savu firmu un mūsu sasniegumiem.

Manā atbildībā piekrītas vadīt pārdošanu un klientu apkalpošanu. Kopā ar savu komandu to daram nu jau vairākos kontinentos. Šad un tad pie mums ciemos brauc klienti un potenciālie klienti. Un mēs braucam pie viņiem ciemos. Un tad nu katra puse pūlās kā var, lai parādītu savu viesmīlību. Man nekad tās plikās restorānu/iedzeršanas lietas nav patikušas, tamdēļ saviem klientiem vienumēr cenšos nodrošināt kādu īpašu piedzīvojumu vai atmiņas. Un mums šeitan Latvijā ir tik daudz interesantu vietu un lietu ko darīt!

Pagājušo nedēļ pie mums bija atbraukuši klienti no Eiropas. No attīstītās Eiropas. Nobrieduši, vareni vīri, nopietnām sejām nopietnam biznesam 🙂 Bet mēs nolēmām, ka vedīsim viņus uz laukiem. Šie bija bikiņ satrūkušies, kad es pēc visas dienas darījumu pārrunām pateicu viņiem: “We will go now to country side, where we will be doing some activity, where your body will be beaten by me!”

Ar nelielu (palielu) aizspriedumu viesu “aizkrāsnē”, ap sešiem vakarā izbraucām uz manu mīļo Siguldas pusi. Biju noīrējis “Brūveru” pirti un mans tāvakara nodoms bija parādīt viesiem īsto latvju slapjo pirti ar visām tai piederīgajām procedūrām – tējas dzeršanu, karsēšanos, pa pliko peldēšanos, pēršanos utml. Lai arī viesi nāk no zemes, kur pirts lietas nav gluži svešas, visa vakara gaitā atklājās, ka šis viņiem bija vienreizējs piedzīvojums.

Mēs nedaudz uzēdām, un tad lēnā gaitā sākām pirtoties. Dažs labs kungs tā svīda un sviedrus lēja, ka man bail bij skatīties. Labāk klientu taču dzīvu atstāt, lai manus pakalpojumus un produktus šamējais vēl var nopirkt 😀

Pēc pirmās sildīšanās gājām dzert tēju. Es piekodināju, ka katram ir jāizdzer ne mazāk kā 5 lielas krūzes tējas un tas viss jāizsvīst ārā. Uz tualeti aizliegts iet 🙂 Šie mani burtiski klausīja uz vārda un tieši tā darīja – mēs kopā pa visiem kādus 5…7l tējas tovakar izdzērām. Un bija varen jautri – joprojām šie man mēģina izprasīt, kādu marihuanas paveida zālīti viņi tajā vakarā bija lietojuši pie tējas, jo smējāmies mēs vēderus plēsdami! Par viskaut ko un par neko 🙂

Labākais sākās, kad otrās sildīšanās beigās teicu, ka nu visiem jāskrien man pakaļ un pa pliko ar visu galvu jālec ledainajā dīķī. Puikas raustījās ne pa jokam, un tomēr ar kliegšanu un dziļi sunisku elsošanu to izdarīja visi kā viens! Es ir lepns par šiem! Malači, ārzemju zēni! Mazliet vēlāk pašrocīgi nopēru manus plikiņos klientus, kas labsajūtā pēc tam vēl ilgi no lāviņas necēlās 🙂

Tā mēs jauki runājāmies un pērāmies, līdz vakars skaisti beidzās. Nākamajā dienā, klientus satiekot, šie tik slavēja mūsu uzdrošināšanos un teica, ka mēs esam viņiem devuši “extraordinary experience to remember”.

Tā lūk!
#zero_ethanol

20121123-231957.jpg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s