MRPT

Es beidzot to pabeidzu! Tas prasīja pamatīgi daudz laika (2 pilnas dienas), sviedrus un cītību. Mega Riga Power Trail ir notīrīts no manas kartes! (gandrīz, jo šodien vēl viens slēpnis tika publicēts, pie tās pašas sērijas 🙂 + vēl KNAGIS FINAL palicis, bet tur alpīnisma iekārtas nepieciešamas).

MRTP uzvarēts!
MRTP uzvarēts!

Tie, kas nezina, kas ir PowerTrail, mēģināšu paskaidrot. Ir slēpņi. Parasti tās ir kastītes vai cita veida konteineri, kas satur viesu grāmatu un ir noslēpti kādās vietās, kur ir iedotas GPS kordinātas un tad tev ir jāiet un tie jāatrod. Geocaching PowerTrail ir arī tās pašas kastītes, tikai ļoti daudz un izvietotas pa noteiktu maršrutu. Dažkārt PT veido kādus zīmējumus dabā (piemēram, Alien PT: http://coord.info/GC253ZN Alien PT karte), dažkārt seko kādiem ceļiem vai takām, kā Amatas upes taka http://coord.info/GC3M9RC Vai arī dažkārt vienkārši izvadā pa skaistu priežu mežu. Tas ir Mega Riga Power Trail. Tas sākas un beidzas pierīgas mežos un kopumā ir ap 40km maršruts, ko var veikt ar kājām vai ar velo vai ar auto. http://coord.info/GC4ARG1

PowerTrail patiesībā tiešām prasa pietiekami daudz spēka un pacietības, jo konteinerīši ir daudz un bieži un tu tos atrasdams ieslīgsti tādā kā rutīnā. Nav jau tā kā sports, bet uz to pusi 🙂

Pēc 10….20 gab jau sāk rasties prasmes, kas paātrina visu procesu – uzmanīgi vēroju sūnas, lai ievērotu, kur taka pieved pie pareizās priedes. Neskatoties, ar roku sataustu konteineri, kas pieskrūvēts kokam no otras puses, straujš rokas pagrieziens, lai atskrūvētu korķīti. HOP. Labajā rokā iekrīt viesu grāmatiņa. Ar labo roku korķīti iebāžu kabatā, kur vienlaicīgi paņemu pildspalvu, tikmēr pašu PET sagatavi (tādi visi šī MRPT konteinerīši) iespiežu kreisajā padusē, paceļu labo kāju un uz sava ceļa veicu ātru ierakstu “03.07. valdisj”. Ar labo roku ieslidinu viesu grāmatu atpakaļ konteinerītī. Ielieku pildspalvu kabatā, uzreizi pie viena paņemu korķīti un uzskrūvēju PET virsū. Konteinerīti novietoju atpakaļ. Lecu uz riteņa, un tālāk, pie nākamā. Un tā 100x no vietas.

Ja tu šito procesu dari 3…4h, tad tas TIEŠĀM ir pietiekami spēkus prasošs. Tāpēc Power Trail 🙂 [mana interpretācija]

Man brālis jautāja – kas tur interesants!?? Nu – patiesībā – nekā jau tāda interesant baigi nav, bet ja es patiesi spēlēju GEOCACHING, tad man ir svarīgi, lai no kartes tiktu notīrīti slēpņi – tas nozīmē, tos ir jāatrod. Un par cik šī spēle ir fair-play balstīta, tad zem mana goda ir pielogot ko tādu, ko neesmu atradis. Tad nu lūk arī nākas saņemties un svīsdams meklēt un atrast visus PT slēpņus. Jāsaka gan atklāti – tagad kādu laiku PET sagataves vairs negribas redzēt 🙂 Te zemāk pāris bildes no vakardienas izbrauciena.

Image
MRPT tipiskie PET konteinerīši.
Image
Mans uzticamais GIANT. Jau 10 gadus. Brāļu dāvana!
Image
Pierīgas priežu meži ir pilni smaržu – skujas, meža zemenes, smilgas, zāle, silts egļu vēra vējelis.
Image
Smilgas.
Image
Vienā brīdī trāpīju uz kādu meža noru, kur bija pa pilna taureņi. Visādi – balti, dzelteni, zilgani, brūni. Un tie mazie zilie taurenīši bija kā uzmāti uz mani – vajadzēja tiem uz manas somas, uz riteņa, uz manis paša visu laiku apsēsties 🙂
Image
Taurenis un mugursoma
Image
Taurenis un mans deguns 🙂
Image
Nu tā es pa tiem mežiem viens pats klusumā braukājos
Image
Vēlu vakarā, pilnīgi nesaistīti ar MRPT, veicu nelielus foto eksperimentus ar hi ISO. Lūk dažas bildītes – ISO uz 25’600 un viss hand held.
Mēness braucējs.
Image
Ropažu baznīca
Image
Miglas vāli tālumā
Image
Bērzu aleja
Image
Pa ceļam mājās. Bērzi pie Ropažiem.
Advertisements

4 thoughts on “MRPT

  1. Cojs (@cojsraksta) July 5, 2013 / 12:47 am

    Es treilu ņemšanu saprotu, lai arī mazliet apnikušas pet sagataves, tāpat kā tev. Iesaku paņemt purva monstra treilu, ja neesi jau paņēmis. Tur ir forši kāpieni kokos, lielisks pastaigu maršruts utt.

    • valdisj July 5, 2013 / 1:22 am

      Ok. Jūlijā iešu pēc monstra.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s